‘Eindelijk thuis’ van Henri Nouwen wint prijs voor mooiste spirituele boek

De verkiezing voor ‘Het mooiste spirituele boek 2011’ is gewonnen door een klassieker in de christelijke spiritualiteit, het boek van de in 1996 overleden auteur Henri Nouwen. Juryvoorzitter Monic Slingerland overhandigde gisteravond de trofee en oorkonde tijdens een feestelijke bijeenkomst in Boekhandel de Wijze Kater te Utrecht aan Laurent Nouwen, de jongste broer van Henri Nouwen.

De jury schreef over dit boek: ‘Het meest persoonlijke boek van priester en wetenschapper Henri Nouwen, overleden in 1996. Nouwen beschrijft hier zijn onrust, zijn twijfel, zijn worsteling met zichzelf. Hij doet dat aan de hand van Rembrandts schilderij De verloren zoon, waarbij Nouwen steeds een ander perspectief kiest. Een boek dat de lezer raakt, ontroert en uitdaagt tot zelfonderzoek.’

Over het winnende boek: Een ogenschijnlijk onbeduidende confrontatie met een poster waarop een detail van Rembrandts ‘Terugkeer van de verloren zoon’ stond afgebeeld, vormde voor Henri Nouwen het begin van een lang geestelijk avontuur. Vanuit zijn persoonlijke betrokkenheid en levenservaring schetst Nouwen de ervaringen en gevoelens van de vader, de oudste en de jongste zoon uit het bijbelverhaal. 

 

Uitslag

1.    Eindelijk thuis – Henri Nouwen: 1043
2.    Het Tibetaanse boek van leven en sterven - Sogyal Rinpoche: 801
3.    De hele olifant in beeld - Marja de Vries: 367
4.    Weg met de warboel – Karen Kingston: 83
5.    Geluk. - Leo Bormans: 67

Totaal aantal stemmen: 2331